پیشخوان

ویرایش مشخصات فردی

تقویم آزمون زبان

ثبت نام در آزمون

دریافت کارنامه

گزارش ثبت نام در آزمون

دریافت کارت

پرسش و پاسخ های متداول

درخواست پشتیبانی

پرسش و پاسخ های متداول

Section

متقاضی گرامی، لطفاً از قسمت اطلاعات فردی، اطلاعات و مدارک بارگذاری شده را بررسی نموده و در صورت مشاهده هرگونه مغایرت یا نبود فایل ها، نسبت به ویرایش اطلاعات اقدام نمایید.


1-چگونه مي توان با مرکز آزمون تماس برقرار کرد.

ارتباط با مركز آزمون فقط ازطريق محيط کاربري قسمت ارسال و دريافت پيام  امکان پذير است.پيغام خود را ارسال نموده و در اسرع وقت به شما پاسخ داده خواهد شد ضمنا" با مراكز شهرستانها تماس نگيريد پاسخگويي فقط از طريق سامانه مي باشد.


2-چگونه کارنامه را دريافت و به مکانهايي که اين مدرک را مي خواهند ارائه نمايم.

جهت دريافت كارنامه نياز به مراجعه حضوري نمي باشد داوطلبان مي توانند بعد از دريافت كارنامه از داخل پرو فايلشان قسمت دريافت كارنامه آنرا به  دانشگاهها و مراكز آموزش عالي ارائه نموده  و دانشگاهها  مي توانند طبق بخشنامه شماره 42/1/197899 مورخ 30/2/1393 اداره کل بورس و اعزام دانشجويان خارج با  شماره باركد(20 رقمي)نمونه کد رهگيري : http://portal.saorg.ir/inquiry/1111111111111111111111111 كه در انتهاي كارنامه درج گرديده است از طريق سامانه آزمون زبان قسمت صحت كارنامه تائيديه نتيجه شما را مشاهده نمايند .


3-چگونه کارت آزمون را دريافت نمايم  و زمان آن چند روز قبل از آزمون مي باشد.

کارت را بايد از داخل پرو فايلتان قسمت دريافت کارت  دريافت نمائيد زمان دريافت سه روز مانده به آزمون مي باشد(از روز سه شنبه هفته ايي که آزمون برگزار مي شود ساعت 7 صبح  تا 7 صبح روز برگزاري ازمون ).

زمان ورود داوطلبان به جلسه آزمون از ساعت 8/15 تا 9  و ساعت شروع آزمون 9/15 صبح مي باشد

 


4-انصراف از آزمون  امکان پذير مي باشد؟

خير


5-آزمون MSRT در سال چند بار برگزار مي شود  و آيا شرکت در آن  محدوديت دارد؟ و در صورت عدم قبولي در يک دوره مي توان در دوره بعدي شرکت نمود؟

آزمون  در سال بين 7 تا 9 بار برگزار مي شود  و شرکت در آزمون محدوديت ندارد و در صورت عدم قبولي در يک دوره مي توان در دوره هاي بعدي نيز ثبت نام کرد ولي  داوطلباني که نمرات انها بالاتر از 75 باشد  تا يکسال  نمي توانند در ازمون شرکت نمايند چون  ظرفيت ازمون فوق براي مراکز  دانشگاهي و آموزشي بوده  و آخرين حد نصاب  مراکز فوق نمره 70 مي باشد


6-نتايج آزمون چند روز بعد از برگزاري آزمون اعلام مي شود .

نتايج  يک هفته  و تا 10روزبعد از برگزاري آزمون اعلام و بعد از اعلام نتايج داوطلبان مي توانند کارنامه را از پرو فايلشان قسمت دريافت کارنامه مشاهد و چاپ نمايند.


7-آيا آزمون نمره منفي دارد؟

خير، اگر به يک سوال بيش از يک پاسخ داده شود براي آن سوال  نمره  داده نمي شود.


8-هزينه آزمون و طريقه  پرداخت آن به چه صورت است؟

هزينه آزمون 3600000ريال(سیصدوشصت هزار تومان ) و پرداخت  آن بصورت آنلاين مي باشد.


9-مدارك و وسايل مجاز همراه داوطلب در روز آزمون چه مي باشد؟

اصل کارت ملي -کارت ورود به آزمون -دو عدد مداد مشکي نرم-خودکار- پاک کن و تراش

ضمنا" آوردن هر گونه لوازم صوتي - تلفن همراه -کيف جزوه و کتاب ممنوع مي باشد

 


10-زمان ورود  به محل برگزاري  و شروع آزمون چه ساعتي مي باشد؟

ساعت ورود از ساعت 8/15 تا 9  صبح (بعد از ساعت فوق دربهاي ورودي بسته خواهد شد و به هيچ عنوان  داوطلبي نمي تواند وارد محل برگزاري ازمون شود) شروع آزمون ساعت 9/15 صبح


11- اگر رمز عبور خود را فراموش نمودم چگونه دريافت نمايم؟

در صفحه ورود به سامانه، گزينه "رمز خود را گم کرده ام" را انتخاب نماييد. با ورود شماره موبايل که در زمان ثبت نام در سامانه وارد کرده ايد، امکان انتخاب رمز جديد داريد. در صورتي که شماره موبايل در دسترس نيست، از منوي خدمات- درخواست پشتيباني سامانه سجاد تصوير کارت ملي خود را ارسال کنيد تا رمز جديد براي شما ارسال شود


12- منابع آزمون:

تمامي  رفرنسهاي  آزمون msrt  رفرنسهاي  ازمون تافل مي باشد  مي توانيد هر منابعي که براي امادگي ازمون تافل مي باشد را مطالعه نمائيد


13- اطمينان از قطعي بودن ثبت نام :

داوطلب محترم روال ثبت نام در آزمون بدين صورت است که شما  در مرحله اول آزمون  را رزرو  و بعد از ان سامانه 12 ساعت به شما مهلت مي دهد که هزينه آزمون را  بصورت الکترونيکي پرداخت نمائيد  با مراجعه به کارتابل و کليک روي کد پيگيري، امکان پرداخت را داريد. در صفحه بانک، شمار 16 رقمي کارت-رمز دوم - کد cvv2- تاريخ اعتبار کارت را وارد نموده و بعد از آن جدولي براي شما نشان داده مي شود که در ان شماره پيگيري-شماره سفارش- شماره پذيرنده -نام پذيرنده  و تائيد پرداخت درج شده است  در اين مرحله هزينه از حساب شما کسر مي گردد ولي هنوز ثبت نام نشده ايد با کليک بر روي  تائيد پرداخت  درخواست شما به سامانه بانک ملي ارسال مي شود که اگر با موفقيت بود سامانه به شما پيغام  ثبت نام شما با موفقيت انجام شد و همچنين کد پي گيري ثبت نام شما  را نشان مي دهد. تاريخ آزمون در پرو فايلتان در بخش ثبت نام آزمونهاي انجام شده و در کارتابل شما درج مي شود در صورت خطاي بانکي  هزينه به حساب شما برمي گردد و دوباره بايد مراحل پرداخت را انجام دهيد  لطفا" دقت نمائيد  که تمامي مراحل انجام شود . وضعيت پرداخت ها (موفق و ناموفق) در قسمت گزارش پرداخت ها قابل مشاهده است


14- ظرفيت شهر انتخابي تكميل شده است. آيا امكان افزايش ظرفيت وجود دارد؟

خير؛ با توجه به اينكه برگزاري آزمون msrt داراي شرايط خاصي(سيستم صوتي و ..) است، توسعه سالن برگزاري آزمون يا افزايش صندلي نيز تابع ضوابط كنترلي و كيفي مربوطه است؛ به همين دليل در صورت تكميل ظرفيت، امكان افزايش ظرفيت وجود ندارد. از اين رو خواهشمند است از مراجعه حضوري  خودداري نمائيد.


15- آيا بعد از برگزاري آزمون سوالات و پاسخنامه آزمون بر روي سامانه قرار داده مي شود؟

خير


16-تعداد سوالات آزمون و وقت آن چند دقيقه است؟

تعداد  100 سوال مي باشد:  30 سوال شنيداري (زمان پاسخگويي بعد از اتمام cd که معمولا" بين 30 تا 35 دقيقه مي باشد) ، 30 سوال گرامر(زمان پاسخگويي 20 دقيقه) و 40 سوال درک مطلب (زمان پاسخگويي55 دقيقه ).ضمنا" دفترچه سوالات  يک مرحله توزيع مي شود  .

 CAPTCHA
نگارش : 1.32