بسمه تعالی

اطلاعيه شماره 1 در خصوص ميهمانی و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی ، غيردولتی و پیام نور

ســـازمان امور دانشجويان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در راســتاي انجام هر چه بهتر آئين نامه و تسهيل در امر ميهمانی و انتقال دانشجويان شاهد و ایثارگر جامعه هدف (فرزند شهید، فرزند آزاده و فرزند جانباز 25%و بالاتر) زمان ثبت نام متقاضيان ميهمانی و انتقال را براي سال تحصيلی 99-98 از تاریخ 20 خرداد لغایت 20 تیرماه  اعلام می نماید.

براين اساس دانشگاهها و موسسات موظف میباشند زمان شروع ثبت درخواست متقاضیان واجد شرایط را  با استفاده از ابزارهاي مناسب(سايت دانشگاه، تابلوهاي اعلانات آموزشی در كليه دانشكده های هر دانشگاه يا موسسه و …) اطلاع رسانی نمایند.

دانشگاه های مبدأ موظفند درخواست دانشجو را بررسي نموده و در صورت داشتن شرايط از 20 تیر لغایت 31 تیرماه ماه ضمن تایید اطلاعات متقاضی، نظر خود را در سامانه اعلام و در صورت موافقت ريز نمرات دانشجو را ضمیمه نمایند.

وظایف متقاضی:

متقاضیان واجد شرایط آیین نامه نقل و انتقال، می بایست در زمان اعلام شده (20 خرداد لغایت 20 تیرماه) از طریق مراجعه به سامانه سجاد portal.saorg.ir ، درخواست خود را با اطلاع کامل از شرايط و ضوابط دانشگاه مقصد، رشته و مقطع تحصيلی، وضعيت دوره مورد تقاضا در دانشگاه مقصد، ثبت کرده و تمامی مراحل ثبت‌نام اولیه، تکمیل فرم مشخصات و منوی مربوط به خدمات انتقال و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر را تکمیل و پس از دریافت کد رهگیری، نتیجه را از طریق همان سایت با درج کد رهگیری مشاهده کنند، همچنین دانشجویان شاهد و ایثارگری که در سال گذشته حکم میهمانی‌شان خاتمه یافته، باید مجدد در سامانه ثبت‌نام کرده و کارنامه تحصیلی خود را بارگذاری و مستندات خود را براي تقاضاي ارائه شده اسكن و ضميمه تقاضا نمايند.

تذکر: لازم به ذكر است متقاضيان جهت ثبت درخواست ابتدا بايستی در سامانه سجاد ثبت نام نمايند و پس از دريافت نام كاربري و رمز عبور از قسمت خدمات سازمان درخواست ميهمانی و انتقال خود را ارائه نمايند.

– متقاضی ميهمانی و انتقال مسئول صحت اطلاعات ارائه شده در خصوص شرايط خاص خود خواهد بود و در صورت عدم احراز هر يك از اطلاعات ارائه شده تقاضا از وضعيت بررسی خارج خواهد شد.

-دانشجويان شاهد و ایثارگر متقاضی انتقال توام با تغيير رشته از این سامانه برای ثبت درخواست خود استفاده ننمایند.

-متقاضيان محترم همچنين در صورت داشتن هرگونه سوال يا مشكل در خصوص سامانه از قسمت پشتيبانی سامانه درخواست خود را ارسال نمايند.

اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر