وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از صندوق رفاه دانشجویان بازدید کرد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با حضور در صندوق رفاه دانشجویان با هیئت رئیسه و کارکنان این صندوق دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اموردانشجویان ، دکتر محمد فرهادی در این دیدار با قدردانی از خدمات مدیریت و کارکنان این صندوق گفت: عملکرد مناسب این صندوق در ارائه بهتر خدمات به دانشجویان،موجب آرامش خاطر و رضایت در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور شده است.

وی افزود: صندوق رفاه دانشجویان در دو سال اخیر توانسته است با ارائه تسهیلات مالی بیشتر به دانشجویان،تنوع بخشی و آسان سازی ارائه خدمات رفاهی به دانشجویان، ارائه خدمات جدید مانند کمک به دانشجویان تحصیلات تکمیلی در انجام پایان نامه و رساله، حمایت از دانشجویان نمونه، برتر و ممتاز دانشگاه ها ، تخصیص وام ناباروری به دانشجویان متاهل، اعطای وام اشتغال و خدمات جدید بیمه، در زمره سازمان های موفق وزارت علوم و در عرصه عمومی کشور قرار بگیرد.

مهندس ذوالفقار یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان نیز در این دیدار گزارشی از عملکرد، دستاوردها، برنامه های کوتاه مدت و برنامه های سال جاری این صندوق را ارائه کرد.

وی گفت: در سال ۹۴ پرداخت وامهای دانشجویی بیش از ۱۱۰ درصد رشد پیدا کرد و برای اولین بار ۱۴۰ میلیارد تومان برای وام دانشجویان دکترا اختصاص یافت و این وام نسبت به گذشته ۴۰۰ درصد رشد پیدا کرد و امسال نیز ظرفیت سازی اعتبار وام ویژه دکتری به میزان حداقل۱۰۰۰میلیارد ریال به منظور پوشش صددرصدی تمامی دانشجویان دکتری غیر بورسیه متقاضی این وام انجام شده است.

مهندس یزدان مهر اظهار داشت:تدوین برنامه راهبردی، تقویت درآمد زایی های شفاف و پایدار ،بهره گیری از ظرفیت های نهادهای عمومی و خیّرین، جذب بیشتر اعتبارات عمومی و ارتقاء کمّی و کیفی خدمات را از برنامه های کوتاه مدت صندوق رفاه دانشجویان هستند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان ، سازماندهی سرمایه انسانی ، اصلاح قوانین، مقررات و فرایندها و حرکت به سمت سازمان مبتنی بر فناوری اطلاعات و اهتمام به ارتقاء خدمات رسانی هدفمند توام با کرامت انسانی را از دیگر برنامه های کوتاه مدت صندوق رفاه دانشجویان ذکر کرد.

وی ارائه تسهیلات ویژه تغذیه برای تمرکز زدایی و حرکت به سمت ارتقا و تنوع غذایی را از برنامه های سال جاری صندوق رفاه دانشجویان اعلام کرد و گفت: بر اساس این برنامه که در دانشگاههای مشهد و اصفهان به شکل آزمایشی اجرا شده است علاوه بر غذای دانشگاه ،برندهای معتبر غذایی نیز در دانشگاه حضور خواهند داشت و صندوق رفاه بخشی از هزینه این غذا ها را خواهد پرداخت.

مهندس یزدان مهر گفت: طرح ویژه تعمیرات اساسی برای ارتقا و بهبود خوابگاه ها از برنامه های مهم سال جاری است و در صدد هستیم رتبه بیشتر خوابگاههای دانشجویی را به رتبه ۵ افزایش دهیم.

وی حمایت از کار دانشجویی و کارگاه های مهارت محور و ارائه تسهیلات به دانشجویان ایرانی متقاضی تحصیل در دانشگاه های داخل کشور را از دیگر برنامه های صندوق رفاه دانشجویان ذکر کرد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: افزایش تسهیلات و هدفمندی آن ها و اهتمام به بهبود فضای خوابگاهی ، تنوع و افزایش کیفیت غذای دانشجویان و مشارکت با شرکت های دانش بنیان و وابسته به دانشگاه ها و هیات علمی از جمله برنامه های مهم سال جاری این صندوق است.